Monday, November 29, 2010

Lakers pierde al 2-lea meci consecutiv,Denver castiga cu Phenix si multe altele in continuare

In primul meci tare al serii,s-au confruntat cei de la San Antonio Spurs cu cei de la New Orleans Hornets.La pauza,cei de la San Antonio Spurs au avut un deficit de 17 puncte,dar cu ajutorul aruncarilor de 3 puncte,au reusit sa reduca din diferenta,castigand chiar cu scorul de 109-95.

Mai departe.Denver Nuggets primeste vizita celor de la Phoenix Suns si reuseste sa invinga cu scorul de 138-133.Carmelo Anthony a jucat doar 2 minute si 48 secunde deoarece avea niste probleme de santate.In lipsa acestuia,J.R Smith a preluat controlul impreuna cu Billups.J.R Smith a marcat 30 de puncte,printre care si 6 aruncari reusite de la 3 iar Billups a marcat 25 puncte si a avut 8 assist-uri.

In ultimul meci al serii,Los Angeles Lakers i-a gazduit pe cei de la Indiana Pacers.Lakers a pierdut al 2-lea meci consecutiv dupa meciul excelent jucat de Roy Hibbert care a avut 24 puncte si 12 rebound-uri.Pentru Lakers,Kobe Bryant a fost marcatorul principal cu 41 puncte.
Aceasta este prima victorie din istoria celor de la Indiana Pacers pe arena din Los Angeles.