Sunday, November 21, 2010

Primul scor al serii este favorabil celor de la Toronto dupa un final nebun...

In primul meci al serii,cei de la Celtics au jucat pe terenul celor de la Toronto Raptors.In primul sfert,Celtics a avut un joc bun,conducand cu 31-23 dar de atunci,meciul a fost condus de Toronto.

In sfertul 4,cei de la Celtics au revenit si au reusit sa intoarca scorul,conducand chiar si cu 4 puncte.In ultimele secunde,scorul a fost 101-98 pentru Celtics,dar un cos al celor de la Toronto a redus din diferenta,scor 101-100.Imediat dupa cos,cei de la Celtics au incercat un atac dar au pierdut mingea,datorita lui Barbosa care a reusit sa dea mingea jos din mana lui Ray Allen.Cei de la Toronto au ratat 2 ocazii de a inscrie,dar Johnson a fost faultat cu 2.7 secunde ramase.Acesta a reusit ambele lovituri libere si a dus scorul la 101-102 pentru Raptors.Paul Pierce a avut ocazia sa castige meciul pentru Celtics dar nu a reusit sa marcheze in ultima faza a meciului.

Acesta a fost primul meci disputat in aceasta seara.Urmatorul meci va fii la ora 2 ora Romaniei si il puteti viziona accesand pagina Meciuri Live.

Lasa un comment si da mai departe!Pe curand!!!