Friday, December 3, 2010

Miami Heat @ Cleveland Cavs si Phoenix Suns @ Golden State ...

Acestea au fost meciurile de ieri seara in NBA.Primul dintre ele,Miami Heat @
Cleveland Cavaliers a marcat primul meci al lui Lebron James ca adversar al celor de la Cavs.Fanii din Cleveland au incercat sa-i strice seara lui Lebron,huiduind la fiecare posesie a celor de la Miami dar acest lucru a fost mai mult o motivatie pentru Lebron.Acesta si-a adus aminte de anii petrecuti in Cleveland si s-a simtit foarte bine,in ciuda fanilor ostili.Spun ca s-a simtit bine deoarece a preluat controlul echipei si s-a dezlantuit in sfertul 3 in care a marcat 24 din cele 38 puncte.Acesta a jucat 30 minute si a mai reusit si 8 assist-uri si 5 rebound-uri.Pentru Cavaliers,Daniel Gibson a fost marcatorul principal cu 21 puncte.Scorul final a fost 118-90 pentru Miami Heat.

In cel de-al 2-lea meci al serii,Phoenix Suns a jucat impotriva celor de la Golden State Warriors,scorul final fiind 107-101 pentru Phoenix.Jason Richardson cu 25 de puncte si Steva Nash cu 13 puncte si 16 assist-uri au combinatia perfecta in aceasta victorie.Desi au pierdut,cei de la Golden State au fost tinuti cat de cat aproape de Suns de catre Monta Ellis care a marcat 38 puncte si a reusit sa faca o multime de faze spectaculoase.

Cam atat pentru rezumatul zilei de ieri!Pentru mai multe intra in sectiunea "